oddíl kuželek

SK Podlužan prušánky

banner

Máme tři mistry Jihomoravského kraje za rok 2019

Tento rok budeme mít na mistrovství ČR v jednotlivcích tři naše zástupce a rovnou i s titulem krajských přeborníků . Alenu Kristovou v seniorkách, Jitku Šimkovou v juniorkách a Davida Machalu v mužích  !!!

 


26-27. ledna se konalo mistrovství Jihomoravského kraje jednotlivců. V sobotu 26.ledna na kuželně Sokola Brno IV, hráli svoje náhozy dorostenci.  Tomáš Slížek výkonem 484 kuželek mezi dvaadvaceti účastníky skončil na 12.místě a Radim Tesařík při svém prvním startu na přeborech shodil 457 kuželek a skončil na 17. místě. Výsledky dorostu. 

Senioři hráli rovněž v sobotu na kuželně v Rosicích , kde jsme měli jen jednoho zástupce . Zdeněk Hosaja si mezi 36. kuželkáři vybojoval výkonem 512 kuželek 28. místo . Výsledky senioři. 

Neděle byla oproti sobotě o dost veselejší . Ve Valticích se na svých prvních přeborech mezi juniory neztratil Filip Benada . Mezi jednadvaceti juniory skončil výkonem 522 kuželek na slušném 9.místě a ještě mu o 7 kuželek utekla účast v závěrečné finálové části. Výslekdy junioři.  

Seniorky a juniorky hráli spolu na kuželně v Ivančicích. Skvěle zahráli obě naše hráčky Alena Kristová v seniorkách a Jitka Šimková v juniorkách a obě mají titul přeborníka  Jm kraje a postup na mitrovství ČR . Seniorky budou hrát 4.-5.května v Prostějově a juniorky 27.-28. dubna v Trutnově . Alena získala 1.místo výkonem 522 kuželek a Jitka si 1.místo zasloužila výkonem 532 kuželek. Výsledky seniorky a juniorky 

Muži hráli po krajské kvalifikaci opět na Vracovské šestidráze. Měli jsme tam dva naše kuželkáře,  Michal Pálka skončil v poli 42.hráčů výkonem 512 kuželek na 39.místě. Náš legionář David Machala v prvním náhozu shodil skvělých 627 kuželek a postoupil do závěrečného finále z prvního místa. Ve finále mu byl největším soupeřem dubňanský Ondra Ševela . David nakonec finálovým náhozem 609 kuželek a celkovým výkonem 1236 skončil o pouhé dvě kuželky, před dobře ve finále hrajícím Ondrou a získal 1.místo a titul krajského přeborníka. Na mistrovstí pojede do Valmezu a to  4.-5. května. Jinak ještě menší zmínka k Davidovi, spolu s Matesem Vaňkem z Luhačovic se kvalifikovali tak jako loni na mistrovství ČR dvojic které se uskuteční zase ve Vracově ( asi Davidovi souzeno) a to 8.-9.června. Výsledky muži 

Na závěr všem velká gratulace a poděkováni za reprezentaci našeho oddílu a bonbónek nakonec v podobě pořadí oddílů dle medailí a umístění . Tabulka

Foto medailistů : z leva: Ondra Ševela , David Machala a Tomáš Procházka 

snímek obrazovky